In EnglishEesti keeles
Ostukorv 0

Spiraalselt heegeldamine

Spiraalselt heegeldamine on üks amigurumi stiilis mänguasjade valmistamise alustalasid - erinevalt ringselt heegeldamisest saad nii ilusa ühtlase kanga, sest ridu ei ole vaja ringiks ühendada.

See tähendab aga, et rea lõpp ei ole selgelt eristatav ning kui Sa just ei soovi pidevalt kõiki silmuseid lugeda, oleks mõistlik kasutada silmusemärkijat, et märkida rea esimene või viimane silmus. Mina tõmban tavaliselt lihtsalt töö algusesse jäänud lõngasaba viimasest silmusest läbi.

Nõuanne! On olukordi, kus parema tulemuse saad kõiki ridu ringiks ühendades, näiteks triibulisi mänguasju heegeldades, kuid enamus amigurumi stiilis mänguasju heegeldatakse spiraalselt.

Näide:

1: vr, ks 6 (6)
2: kasv x 6 (12)
3: (ks, kasv) x 6 (18)
4: (kasv, ks 2) x 6 (24)
5: (ks 3, kasv) x 6 (30)

1. Alusta detaili kokkutõmmatava silmusega (võluringiga) ning heegelda vajalik arv kinnissilmuseid (selles näites kuus) läbi aasa. Ära ühenda aassilmusega ringiks.

crocheting in spiral

2. Ära tee teise rea algusesse ahelsilmust, selle asemel vii heegelnõel kohe läbi esimese silmuse ...

crocheting amigurumi toys

3. ... ja heegelda valmis teise rea esimene kinnissilmus.

basic amigurumi tutorials

4. Jätka ümber detaili ja lõpeta teine rida. Nagu pildilt näha, on teise rea viimane silmus juba esimesest silmusest kõrgemal ning uue rea algusesse ei ole tarvis heegeldada ahelsilmust. Jätka heegeldamist spiraalselt.

start crocheting in spiral

5. Ja rohkem kunsti selles polegi. Nagu näha, saad spiraalselt heegeldades ilusa ühtlase kanga ning kuna ridu ringiks ei ühendata, ei jää rea algus ja lõpp näha.

how to crochet amigurumi toysVanem postitus Uuem postitus


Jäta kommentaar