In EnglishEesti keeles
Ostukorv 0

Kasvatamine

Amigurumi stiilis mänguasjade heegeldamiseks kasutatakse tavaliselt vaid üht silmust - kinnissimust - ning kuju andmiseks kasutatakse kasvatamist ja kahandamist.

Kasvatamine pole midagi rohkemat, kui kahe või enama silmuse samasse silmusesse heegeldamine. Pole oluline, milliste silmustega parasjagu heegeldad, silmuste arvu kasvatamiseks real või ringis tuleb ühte silmusesse heegeldada üks või rohkem lisasilmust.

Kõige tavalisem kasvatus amigurumi heegeldamisel - kaks kinnissilmust heegeldatakse samasse silmusesse:

single crochet increase

Mitme silmuse samasse silmusesse heegeldamine venitab selle välja ja kasvatuskoha alla võib jääda märgatav auk. Kui kasutad pehmet ja elastset lõnga nagu vill või akrüül, ei paista see nii väga silma. Kui aga tahad kasutada mõnda jäigemat materjali nagu lina, kanep või puuvill, võib see väike trikk kasuks tulla.

Siin heegeldatakse esimene kinnissilmus ümber eesmise aasa ja teine ümber mõlema aasa:

1. Vii heegelnõel läbi silmuse eesmise aasa ...

invisible increasing

2. ... ja lõpeta esimene kinnissilmus.

invisible single crochet increase

3. Siis vii heegelnõel sama silmuse mõlema aasa alt läbi ...

crochet increasing

4. ... ja lõpeta teine kinnissilmus.

Kuna lõng, mida kasutasin, oli pehme villa ja alpaka segu, millega sai hea tulemuse ka esimest meetodit kasutades, ei paista erinevus fotodelt väga hästi silma. Kui aga märkad, et Sinu heegeldatud kangal jäävad kasvatuskohtade alla märgatavad augud, võib proovida seda väikest trikki.

amigurumi põhitõedVanem postitus Uuem postitus


Jäta kommentaar